Основни принципи на Мекотели

Основни принципи на Мекотели

Основни принципи на Мекотели

Blog Article



Мекотелите може да са най-трудната животинска група за обикновения човек: това семейство безгръбначни включва същества, толкова различни по външен вид и поведение като охлюви, миди и сепии.

Доставчиците е задължително да имат възможност да поддържат животните живи в басейна с морска вода, ако искат да осигурят превъзходно качество на клиентите си.

За дигестивниот систем е карактеристично постоењето на орган, наречен ренде во почетниот дел на дебелото црево, кое служи за обработка на храната. Обично средното црево кај мекотелите е диференцирано во желудник (во кој своите секрети ги лачи крупната цревна жлезда) и тенко, неразвиено средно црево. Респираторниот систем кај водните мекотели е претставен со жабри (еден или повеќе парови), сместени во мантијната празнина, а кај копнените мекотели (полжавите) - со непарен бел дроб. Белиот дроб кај копнените мекотели е составен од дел на внатрешната површина на мантијната празнина, во овој случај белодробна празнина, која е богата со крвни садови. Циркулаторниот систем е од отворен тип и е составен од срце со преткомора и комора, крвни садови и лакуни. Екскреторниот систем се состои од примитивни бубрези со долги, нефридијални канали и екскреторна пора во мантијната празнина.

Минерализираната раковина на мекотели се съхранява добре във фосилни пластове. Поради тази причина мекотелите често са използвани като ръководна вкаменелост, която улеснява датирането на изкопаемите пластове.

Замърсените играчки, бюра и други училищни предмети също могат да станат място за размножаване на вируса.

Мекотелите рядко се развиват по дланите на ръцете или стъпалата на краката. Ето изображение на подутини от мекотели по ръката:

Търговеците трябва непрекъснато да се стремят да осигурят оптимално качество на ракообразните и мекотелите. Закопуването на живи животни е гаранция за свеж продукт.

Те се движат по дъното с помощта на пипала, изпълнявайки не само функциите за улавяне на храна и защита от врагове, но и функцията на движението.

Наметката го обвива трупот, при што се создава мантијна празнина во која мекотели се сместени жабрите и природните отвори на дигестивниот, екскреторниот и репродуктивниот систем. Друг карактеристичен белег е постоењето на черупка, која ја лачи (продуцира) наметката и која делумно или целосно го обвива телото.

Двучерупчестите се характеризират със своите шарнирни черупки и живеят както в морски, така и в сладководни местообитания.

Повечето мекотели се придвижват с помощта на крак, който при главоногите е видоизменен в пипала. Една от характерните особености на групата е наличието на минерализирана раковина, чиято форма и строеж е също изключително разнообразна.

Това е особено вярно, ако имате наранена кожа в обривите от екзема.

Това са безгръбначни животни. Всички имат повече или по-малко твърда броня. Специалните им характеристики са две двойки антени и така наречените разделени крачета, които са превърнати в части на устата.Тялото им се състои от свързани глава-гърди и опашка.

, оформя временни структури от тънки израстъци, които създават впечатлението, че животното е просто част от водораслите.

Report this page